Roma’da Bir Arkadaşa Rastlamak

Roma’yı yağmurda görmek gerekirmiş. Benim iki gidişimde de baştan sona gezdiğim her an hava mükemmel, gitmeden önceki akşamlarımsa şakır şakır yağmurluydu.

Gelelim yağmurlu Roma günlerinden birine…

Volkan’la Venedik-Floransa-Roma üçlememizin son gününde artık Roma’dan da hevesimizi almış, akşamı neredeyse bitirmiştik. Son makarnalar yenmiş, elimizde son dondurmalar, Trastevere’den dönüyoruz.

Hatta aynı günün öğleni, bir de Volkan’ın kullandığı -bisikletle- küçük bir kaza geçirip, büyüğünün eşiğinden dönmüş durumdayız ki o apayrı bir hikâye.

Ben dondurmamı yerken, öyle Kolezyum’un önünde ya da aşk çeşmesine giderken falan da değil, akşamın bir vakti, dar bir Roma sokağında bir anda Yılmaz’ı görüyorum! Şaşkın ve emin olamayan bir bakışmanın ardından Yılmaz’ın tepkisi şu:

-ulennn!!!

Yılmaz, yurtdışına ilk ayak bastığımda yanımda olan tek kişi. Kendi yaşadığı yerde bile kaybolabilen bana, baltıklarda adeta Harita101 dersi veren kahraman. Dahası o güne kadar 5 ayrı ülke, 8 ayrı şehirde vakit geçirmiştik. Bu istatistiği de karşılaşmadan bir ay önce Barselona’da tutmuştuk, yuh bu ne böyle diyerek!

Hepsinin üzerine birbirimizden haberimiz yokken, birimizin Granada’da, diğerimizin İstanbul’da olması gereken günlerde Roma’da karşılaştık biz!

Son altı ayda en çok etkilendiğim ikinci karşılaşmaydı bu (birincisi tesadüf değil, adeta bir mucizeydi, onu da sonra yazacağım), epeydir yazasım vardı ama bugüne denk geldi çünkü bugün Yılmaz’ın doğumgünü!

Bol keşifli mutlu yıllar dilemenin böyle bir yolunu deneyeyim dedim 🙂

Geri kalan herkese de, tanımadıkları bir şehirde yakın bir arkadaşla karşılaşacakları bir gün, Yılmaz gibi de bir arkadaş diliyorum.

Tuğçe Gula

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s