İbiza’da nerede kalınır? San Antoni vs Eivissa?

İbiza’yı araştırırken çok merkezi görünen iki yer göreceksiniz. Biri, San Antoni, diğeri de Eivissa. Eivissa; İbiza Notları yazısında da dediğim gibi zaten İbiza demek. Yani aslında asıl merkez olarak anlaşılabilir bu bilinirse. Ama yine de biz 7-8 günlük İbiza gezisini bunların ikisine de bölerek planlamıştık ki iyi ki de öyle yapmışız. İkisinin de yeri farklıydı.

San Antoni İngiliz turistlerin neredeyse kapattığı bir yerdi. O kadar İngiliz olunca haliyle buranın havası daha pub kültürüne yakındı. Gece hayatı daha çok barlar sokağı gibi canlı bir yerde toplanıyordu.

İlginç tipler giriyor burada otururken sürekli radarınıza. Mesela biz otururken poposunu 1 euro karşılığında açıp şaplak attıran bir adam denk gelmişti.

Yine San Antoni’nin bir önemli özelliği de Cafe del Mar. Güneşin batışıyla ünlü bir yer burası, ben de biraz heyecan yapmıştım ama beklentiniz olmasın. Yani aslında olayı, batı kıyı olduğu için güneşin tam karşıdan batıyor olması. Bir sürü fotoğrafçı toplanıyor tripodlarla, güneşi tutma çabaları falan klasik… Tabi batı kıyı bolluğu yaşayan bir memleketten gidince bana da anca trollük yapmak kaldı.

“Bak şimdi güneş batınca alkışlayacağım herkes alkışlayacak”

Sonra güneş batınca yersiz bi’ alkış bütün Cafe del Mar’da, gülen bi’ Volkan yanımda. İbiza’ya gidip Cafe del Mar’a da gitmedik demeyiz de işte o yani…

Heh, bu arada San Antoni deniz için çok mantıklı bir yer değil. Plajlar, happy hourlar, büyük gece kulüpleri ve asıl eğlence için direk gidilmesi gereken yer Eivissa.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s