Kos Adası

Bizim için en büyük avantajı, o sıralar keşke Türkiye’de de olsa deyip durduğum Ryanair’in uçtuğu bir yer olmasıydı. Kos’tan Bodruma geçiş de kolay olduğu için, Almanya’dan Türkiye’ye Ryanair’le gelmiş gibi olacaktık. Bir de Yunan adası görmüş oluruz dedik. 

Çok fazla Yunan adası görmediğim için kıyaslama yapamayacağım. Ama çok içime sinmişti burası. Köln ve İbiza’dan sonra, çok daha dingin, beyaz peyniri olan, daha olgun bir yere gelmiş gibi hissettim. Belki eğlenmeye giden biri için yetersiz kalabilir, ama bir rotanın son durağı olarak çok çok iyi bir tercihti. 

Fiyatlar uygundu, 7-8 euroya  içilen Mojitoları hatırlıyorum. Hadi şimdi 10 olsun 🙂 

Fotoğraf makinem bozuldu orada. 2-3 resim anca kaldı elimde.

Kos’la ilgili vize konusunda bir şey diyemiyorum, çünkü ben zaten hali hazırda Schengen vizemleydim, Almanya’dan geçmiştim, o yüzden bu 1-2 günlük vizeler hakkında bilgim yok.

Sürekli olarak Hipokrat’la ilgili bir şeyler, hediyelik eşyalara maruz kalınıyor. En ünlüsü de hipokrat ağacı. Dünyanın en yaşlı ağaçlarından biriymiş. Kendisi yaşlı bir çınar.

Üzüm resimli pazar yeri tatlı, güzel bir yer.

Oradan Bodrum’a geçtik, yol zaten bir saati bulmuyor. Ama daha hızlı diye çok daha yüksek rakamlar önerilebiliyor. O yüzden mutlaka birkaç yerden fiyat isteyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s